KAM NA VÝLET / Muzea a skanzeny

Hasičské muzeum Postřekov.
Hasičské muzeum Postřekov
Hasičské muzeum Postřekov. 
Autor / zdroj foto: Hasičské muzeum Postřekov

Hasičské muzeum Postřekov / Postřekov

Hasičské muzeum Postřekov nabízí 24 motorových stříkaček, 6 ručních stříkaček (z toho 3 tažené koňmi), jednu stříkačku parní a tři hasičské automobily. Většina techniky je navíc plně funkční. K vidění jsou ale i další součásti historické hasičské výstroje.

Historie Muzea hasičské techniky v Postřekově se začala psát v roce 1999, kdy se v rámci příprav na 105. výročí založení sboru začala v hlavách několika místních nadšenců rodit myšlenka na založení muzea. V té době už sbor disponoval historickou motorovou stříkačkou firmy Stratílek. Slovo dalo slovo a netrvalo dlouho a během krátké doby se podařilo shromáždit několik dalších exponátů, které tak vytvořily základ celé expozice.

Nikdo netušil, že sbírka zanedlouho přesáhne hranice domažlického okresu a dokonce i kraje. Většinu exponátů získalo muzeum darem nebo za symbolický finanční obnos, část exponátů byla do muzea zapůjčena. V současné době sídlí muzeum ve dvou budovách – staré hasičské zbrojnici, kde je umístěna expozice ručních stříkaček a v budově bývalé kotelny základní školy, kde můžete vidět motorové stříkačky a hasičskou výzbroj.

Muzeum rovněž spolupracuje s Expozicí požární ochrany ve Zbirohu. Ti muzeu zapůjčili cisternovou automobilovou stříkačku a vozík PPS12.


Více informací najdete na webu muzea.

Autor / zdroj: -red -

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.