Většina pacientů si přeje pobyt v lázních v letním termínu, proto téměř všechny lázně v době hlavní letní sezóny „praskají ve švech“. Důchodci však vědí své. Pro ně je tak nejatraktivnější raný podzim – je dostatečně teplo, ale ne tak horko aby kolabovali z tepla.
Český rozhlas Radiožurnál a Divadlo Járy Cimrmana zahajují celoroční projekt „Půlstoletí s Cimrmanem“. Společně tak oslaví nejen padesát let od chvíle, kdy jméno největšího českého génia poprvé zaznělo v Českém rozhlase, ale hlavně jubilejní padesátou sezonu legendárního divadelního souboru.
V Bardejovských lázních v pátek 19. srpna slavnostně otevřeli po kompletní rekonstrukci historický hotel Alžbeta, který nese jméno rakouské císařovny Alžběty (zvané Sissi).
Nejvýznamnější a nejnavštěvovanější každoroční akcí v Bardejově je legendární Bardejovský jarmark. Od čtvrtka 25. 8. do neděle 28. 8. 2016 se uskuteční jeho 665. historický a 45. novodobý ročník.
Město Bardejov a okolí jsou jedněmi z nejlepších míst pro strávení volného času rodin s dětmi. Akce pořádané Bardejovskými lázněmi a městem Bardejov spolu se stálými zařízeními, činí tento méně poznaný kout severovýchodního Slovenska velmi atraktivním pro jednodenní, víkendovou i pobytovou turistiku.
Chystáte-li se dovolenou strávit v Česku, asi nebudete listovat katalogy cestovních kanceláří nabízejícími kompletní zájezd s dopravou, ubytováním a dalšími službami. Pokud si dovolenou „sestavíte“ z jednotlivých služeb sami, nebudete zákonem chráněni tak dobře jako v případě zájezdu.
V souvislosti se složitou mezinárodní situací se změnily preference turistů a stále častěji místo zahraničních destinací navštěvují atraktivní místa Slovenska.
Bronzová socha kata v životní velikosti zatraktivňuje od 4. července 2016 Radniční náměstí historického města Bardejov, které je zapsáno do seznamu Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.
byl v Graftoně v Západní Virginii v USA poprvé slaven Den matek.
Technika
10. května 1970
bylo zahájeno vysílání 2. programu Československé televize.
Historie
10. května 1868
se konalo na hoře Říp politické shromáždění lidu, jemuž se dostalo označení „tábor“. Přítomno zde bylo na 20 000 osob, které požadovaly spravedlnost pro české země v Rakousku.